(Banner will apear here)

Beautiful Kabbalah Jewelry Judaicawebstore.com

כתבות בעברית

פעילות גופנית: הליכה

מי שכבר נכנס למעגל ההליכה יודע שהוא משקיע מעט ונהנה משיפור ניכר בבריאות ובאיכות החיים. רוצים גם? תתחילו מכאן.

המשך...

רפואת עיניים: בעיית הפזילה בעיניים

בעיית הפזילה בעיניים היא בעיה הרבה יותר מסתם בעיית ראיה: היא עלולה לגרום לנידוי חברתי ולירידה חמורה בדימוי העצמי. הגורמים לבעיית הפזילה רבים אך למרבה המזל היא ניתנת בדרך כלל לתיקון באמצעות ניתוח קצר ומהיר המביא לתוצאות מוכחות וטובות. ד"ר משה שניר וד"ר יונינה רון מיחידת העיניים של מרכז שניידר לרפואת ילדים, מסבירים על בעיית הפזילה וגורמיה, ועל השיטות לתיקונה.

המשך...

רפואת עיניים: צניחת עפעפים ובעיות עפעפים

העיניים הינן איבר חשוב שעל הגנתן הוצבו גם העפעפים. עפעפים צונחים לא רק משווים מראה עייף אלא גם פוגעים בראייה, והטיפול הניתוחי הינו מהיר ויעיל. על צניחת עפעפים במבוגרים וילדים ובעיות עפעפים אחרות.

המשך...

רפואת עיניים: השתלת עדשה מלאכותית בעין

יש אנשים שעדשות העיניים שלהם אינן במקומן מסיבות שונות ומגוונות. עד היום הם נאלצו לעבור ניתוח מורכב ובעייתי, אבל הראש הישראלי ממציא פטנטים - התקן מיוחד המכונה "עוגן" יפתור את הבעיה בקלות וביעילות. הפיתוח החדש נהגה על ידי פרופ' אהוד אסיה, מבכירי רופאי העיניים בישראל ומנהל מחלקת העיניים של בית החולים מאיר.

המשך...

השפעות קרינה מהטלפון הסלולרי

חוקרים ישראלים גילו לאחרונה, כי הקרינה הנפלטת מהטלפון הסלולרי יכולה להשפיע לרעה על היכולת לעבד תהליכים שכליים במוח. ההשפעה חזקה יותר כשהטלפון הנייד מוחזק בצד שמאל של הראש, בהשוואה לצד ימין. המחקר שבוצע במשותף על ידי חוקרים מהמרכז למחקר גרעיני שורק ואוניברסיטת בן-גוריון מצא כי החזקת הטלפון הסלולרי בצד השמאלי של הראש מאריכה את זמן התגובה של המשתמש בביצוע מבחני זיכרון.

המשך...

שיירת הדסה

שיירת "הדסה" הייתה שיירת משוריינים ובהם יהודים שהיו בדרכם להר הצופים ב-13 באפריל 1948. השיירה כללה עובדי רפואה של בית החולים הדסה הר הצופים, עובדי האוניברסיטה העברית, אנשי ההגנה מגיני ההר, חולים, מבקרים ואזרחים. בעת שעברה בשכונה הערבית שייח' ג'ראח, הותקפה השיירה בידי פורעים ערבים, שרצחו 79 מחבריה.

המשך...

פיתוח ישראלי - אירוס שפורח ארבעה חודשים

קירור חומר הריבוי של איריסים מאפשר לחוקרים ממינהל המחקר החקלאי להקדים ולהאריך באופן משמעותי את תקופת הפריחה של פרח ייחודי זה, מ- 3 שבועות ל- 4 חודשים. הודות לכך הרווח לחקלאים, המייצאים את הפרח לאירופה כבר בינואר, הוא פי שלושה ויותר.

המשך...

מת השייח' אבו מועמר שחצה את התעלה עם שרון

השייח' עודה אבו מועמר, שכונה השייח' כל השייח'ים, מת היום (א') והוא כמעט בן 100. השייח' היה בין ראשוני הבדואים שהתגייסו לצה"ל ועודד צעירים בדואים להתגייס לצבא. ביתו בשגב שלום היה מוקד עלייה לרגל לראשי ממשלות, נשיאים, רמטכ"לים ואלופי פיקוד.

המשך...

הכירורגיה הלפרוסקופית: גישה ניתוחית חדשה

אין ספק שהכירורגיה הלפרוסקופית מהווה מהפיכה רבתית בשטח הכירורגיה הכללית ובהמשך התפשטה גם לתחומים כירורגיים נוספים כגון: כירורגיה חזה, גינקולוגיה אורולוגיה וכירורגית ילדים. מדובר בשיטה ניתוחית חדישה המאפשרת ביצוע של מרבית הניתוחים דרך מספר חתכים קטנים מאד מבלי לבצע חתך ניתוחי ארוך לפתיחת הבטן כפי שהיה מקובל במשך עשרות שנים.

המשך...

הפרעת קשב וריכוז במבוגרים

במשך השנים היתה מקובלת ההערכה כי הפרעת קשב וריכוז בילדים הולכת ונעלמת עם הגיל. כיום ידוע כי ההפרעה לרוב אינה נעלמת עם הגיל אלא מקבלת צורה וביטוי שונה ומורכב יותר. אמנם בחלק מהתסמינים יכול לחול שיפור, בחלקם הקלה, אך בפועל מדובר עדיין בליקויים נוירוקוגנטיביים קבועים, עם מקור תורשתי חזק, אשר מלווים את האדם למשך כל ימי חייו.

המשך...

הפרס הגדול בעולם אחרי נובל – לפרופסור יעקב זיו מהטכניון

 פרס BBVA הספרדי, בסך 400 אלף יורו, ניתן לפרופסור זיו בתחום טכנולוגית המידע על "המצאותיו פורצות הדרך בתחום דחיסת המידע".

המשך...

איתור סיכון מוגבר לסרטן באמצעות בדיקת דם

צוות חוקרים מבנק הדם של מד"א והמחלקה להמטולוגיה בבית החולים הדסה קובע כי ניתן לאתר סיכון מוגבר לחלות בסרטן באמצעות בדיקת דם פשוטה. החוקרים מצאו כי בדיקה המבוצעת זה יותר מעשור למנות הדם שנתרמות לבנק הדם מאתרת סיכון גדול של התורם לחלות במחלה הממארת.

המשך...

שברי צוואר הירך והטיפול האורטו-גריאטרי

שברי צוואר הירך הינם מהפציעות השכיחות והחמורות ביותר בקרב הקשישים. היארעות שלהם הולכת וגדלה בעולם כולו, עקב גידול אוכלוסיית הקשישים והעלייה בשכיחות השברים עם הגיל.

המשך...

מחלת לב איסכמית

מחלת לב איסכמית נגרמת עקב היצרות של העורקים הכליליים המספקים דם לשריר הלב. במסגרת תהליך זה המכונה טרשת עורקים קיימת שקיעה של שומנים וסידן בדפנות כלי הדם הגורמת להיצרות ניכרת בחלל העורקים ולירידה ביכולת להעביר דם מחומצן ללב.

המשך...

אריכות ימים

תהליך ההזדקנות הוא תהליך בלאי המתרחש על פני ציר הזמן. תהליך זה נגרם על-ידי שינויים כימיים ופיסיקאליים המשפיעים על החומר הביולוגי בגוף האדם. בין הגילאים 30-70 קיימת ירידה של כ - 30% במסת האיברים שבסיסם חלבון, ביניהם השריר, המח, הכבד והכליות. העצם נעשית שבירה יותר ומסת השומן עולה על חשבון מסת השריר.

המשך...

כפתור באוזן, איך זה עובד?

לפני שמסבירים כיצד עובד כפתור באוזן צריך להבין קצת באנטומיה של האוזן. מהו מבנה האוזן? למה גורם נוזל באוזניים? מהם הטיפולים המתאימים למקרה כזה? איך מכניסים כפתור לאוזן? מה קורה לאחר הכנסת הכפתור לאוזן?

המשך...

השתלת מח עצמות להצלת חיים

ראשית, השם מח עצם אכן השתרש, אולם השם הנכון הוא מוח עצמות, כפי שמופיע באיוב "עטיניו מלאו חלב ומוח עצמותיו ישוקה" (איוב כ"א, כ"ד). משמעות הפסוק היא שהעצמות מפיקות תנובה, בדיוק כמו הפרה, שמפיקה חלב. ואכן בתוך העצמות מצוי בית החרושת של הדם ושל מערכות החיסון.כאן יש "תאי אם" מושג שהכנסתי, בניגוד ל"תאי גזע" שמייצרים בעיקר את הכדוריות האדומות, הכדוריות הלבנות, מערכת החיסון והטרומבוציטים ועוד.

המשך...

רפואת ילדים: דרכים למניעה ולטיפול בשפעת

כל חורף עם נקישת גשמי היורה מגיעה גם מחלת השפעת התוקפת בעיקר ילדים ומבוגרים - להומיאופתיה יש גם כאן מה לומר. על הדרכים למניעה ולטיפול בשפעת ועל הטיפול בחדר המלח.

המשך...

רפואת ילדים: ראיון עם פרופ' פרנסיס מימוני

"בפעם הראשונה שראיתי תינוק פג שפוקח את עיניו ידעתי שאני הולך להיות רופא ילדים". פרופ' פרנסיס מימוני מנהל אגף הילדים של בית החולים 'שערי צדק' הינו רופא ילדים מהזן הנכחד: אנושי, ססגוני ואוהב ילדים בלב ונפש. בשיחה מיוחדת ל'בריא לדעת' הוא מספר על דרכו בעולם הרפואה, הייחוס המשפחתי המחייב והחזון שהוא מנסה לקדם במסגרת 'שערי צדק': בית חולים ירושלמי שכולו מוקדש לילדים.

המשך...

רפואת ילדים: ראיון עם פרופ' יונה אמיתי

מהן המחלות שתוקפות את הילדים? האם יש סיכון במתן חיסונים? האם יש מקום לרפואה משלימה במחלות ילדים? האם אפשר למנוע מומים מולדים? ואיזו טענות יש לו על מדיניות המדינה ביחס לחינוך לבריאות מונעת אצל ילדים? כל אלה ועוד בריאיון מיוחד עם פרופ' יונה אמיתי יו"ר החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה ורופא ילדים במרפאות "מכבי" ו"מאוחדת" בירושלים.

המשך...